Legendarna pevačica narodne muzike, Snežana Đurišić, po prvi put je otvoreno progovorila o teškom periodu kroz koji je prošla nakon smrti supruga Slobodana Gvozdenovića. U emotivnoj ispovesti, otkrila je kako se suočila sa depresijom i kako je pronašla put ka ozdravljenju.
„Za sebe u svojoj glavi ja nisam imala tu dijagnozu, ali sam videla da nešto nije u redu, jer mi je odgovarala samoća. Smetala su mi čak i moja deca i svako ko boravi u kući više od pola sata. Odlazila sam da radim i brzo se vraćala kući samo da budem sama. Gledala sam serije i igrala igrice, samo da budem sama.“ izjavila je Snežana.
Gubitak supruga, koji je preminuo iznenada od infarkta tokom putovanja u Beč, bio je prekretnica u njenom životu.
„Izgubila sam brata, pa supruga, pa oca. Gubitak supruga je bio veoma surov i to mirenje sa nemoći koju čovek ima… Ja sam i borac i aktivna i spretna, i sve što poželim završim i sada sam posle 36 godina ostala bez svog supružnika. Imao je infarkt. Samo je bilo pitanje, kako to može da ga više nema. Ta nemoć je mene odvela u depresiju. Ceo život se na mene sručio. Godinu dana nisam mogla da ne zaplačem na pomen imena mog muža.“, dodala je pevačica.
U potrazi za pomoći, obratila se duhovniku, što joj je, kako kaže, donelo olakšanje.
„Uzela sam sve te podatke i tek posle mesec dana kada me je uhvatio taj napad, i okrenula sam telefon oko 10 uveče tadašnjeg monaha. Vodio se neki razgovor koga se ja ne sećam. Ali zanimljivo je da sam osetila olakšanje nakon tog razgovora. Imala sam i odlazak kod psihologa i nakon godinu dana sam osetila olakšanje“ ,ispričala je Snežana.
Dodala je da je kroz molitvu i razgovore uspela da se izbori sa depresijom bez upotrebe lekova.
„Hvala Bogu, ja sam prošla bez lekova. Kada sam pričala sa duhovnikom, bude mi lakše na sat, dva, a posle toga se povećava na duži vremenski period. Ja sam se i molila i razgovarala. Taj pritisak – izađi među ljude, trgni se… To meni nije prijalo. Javim se deci, slažem ih da idem da spavam, i uzmem tablet i igram neke gluposti. Ja sam tako radila, to je trajalo i po celu noć. Ali nisam imala strahove. Trajalo je godinu i po dana. Postalo je bolje kada sam otišla na veselje da radim i nisam odmah otišla kući. To je išlo mic po mic“ ,objasnila je pevačica.
Nakon četiri godine, Snežana je pronašla novu ljubav i danas je u vezi sa Vanjom Miloševićem. Njena priča je inspiracija mnogima koji se suočavaju sa sličnim životnim izazovima, pokazujući da je uz podršku i veru moguće prevazići i najteže trenutke.

