[acf field="pre_title"]

Pesma Nebojše Glogovca ugledala svetlost dana: „Otišao je poslednji gledalac“

[acf field="leeds"]

Pročitajte još

Toxic TV
Toxic TVhttps://toxictv.rs/
Toxic TV uredništvo

Tri godine je prošlo od smrti legendarnog glumca, Nebojše Glogovca, koji je preminuo nakon teške bolesti.

Nebojšina supruga, Milica, je tokom bolne selidbe pronašla njegovu svesku sa crtežima i poezijom. Voleo je da crta, da piše poeziju, kao i poruke u stihu. Njegovi bližnji i dan danas čuvaju poruke koje im je slao. Kako svi kažu, bio je Šekspir SMS-ova.

Jedna od pesama koja je sada prvi put ugledala svetlost dana, objavljena je u „Nedeljniku“.

Reči pesme imaju jaku sentimantalnu vrednost, a u nastavku je možete pročitati u celosti:

Tužno pozorište

Imam tužno pozorište.

Oko jastuka sa loše nacrtanim cvećem.
Sa zidova još cure nečije suze.
Između crno-belog i kolora.
Jedan reflektor.
Jedan gledalac.
Mnogo glumaca. Mnogo.
Par iskrenih. Sa osmehom
I suzom.
Ali gledalac se zaneo,
pa zaboravio da tapše.
Sad sedi sam.
Zatvara oči
i predstava se nastavlja.
Na tren vidi njihove ruke
odozgo. Prema njemu.
Igra se njima.
Igraju se.
Smeje se jako
kao nikad.
Tresu se suze na zidovima.
Oseća ritam i dah na vratu
I Sunce u stomaku
I svetlo u glavi.
Vrisak.
I mir.
I mir.
Nema aplauza.
Otišao je poslednji gledalac.

N. G.

Najnovije vesti na email-u

Budite informisani o najnovijim emisijama, premijerama i najzanimljivijim vestima na Toxic TV kanalu

Toxic TV
Toxic TVhttps://toxictv.rs/
Toxic TV uredništvo

Povezani članci

Najnoviji članci